Jdi na obsah Jdi na menu
 


Denní Věštec/The Daily Prophet

1. 11. 2008

Denní Věštec

Denní Věštec jsou noviny, které píšou pro kouzelné společenství. Jsou to nejčtenější noviny a téměř jediný, o kterých se autorka v kniháh zmiňuje. Hodně tento svět ovlivňují. Jejich nejlepší redaktorka je Rita Holoubková, než ji však Hermiona jako brouka chytla do skleničky. Rita je totiž zvěromág a tak získávala všechny svoje články.

V novinách se píše o celém aktuálním dění v kouzelnickém světě. Informace ze sportu - famfrpálu, skandály a Voldemortovy poslední vraždy. Denní Věštec si taky rád bere jako námět článku Harryho s Brumbálem. Ne vždy v dobrém slova smyslu.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tak to není!!!

(Kiki, 25. 12. 2013 20:20)

Za prvé:Voldemortovy poslední vraždy fakt vždy nepíše,jestli sis četl/a pátý díl tak jistě víš,že Kornelius Popletal se každá zmizení snažil ututlat a dělal cokoliv aby tomu,že se Voldemort vrátil nemusel čelit..
Za druhé:námět Harryho a Brumbála máš v jistém smyslu pravdu,ale bylo to přeci jen v pátém díle,když konečně tomu pitomýmu ministerstvu došlo že je Harry nevinný,začli o nich mluvit zase pochvalně.Ještě ve čtvrtém dílu se do Harryho navážela Holoubková,vymýšlela si spolu se Zmijozelskými samé lži a krávoviny...ale s tím pak přestala,protože jak víte tak Hermiona přišla na to jak zjištuje na články důležité info.,a proto se snažila zjistit jak to dělá a když na to přišla(Rita byla zvěromág)tak ji chytla a pustila pouze pod podmínkou,že už pro Denní věštec nebude psát...


o

(vim ja, 9. 6. 2013 9:07)

denní věštec nejsou jediné noviny o kterých se autorka v knize zminuje co jinotaj

no..

(Klara, 9. 11. 2011 16:49)

máš to moc hezký ale,co jinotaj?

www.kouzelnicke-noviny.blog.cz

(Adriana, 6. 2. 2010 21:08)

Ahojky. Moc hezkej blog. Jestli chceš, koukni na můj. Budu vděčná.