Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter and Deathly Hallows/Harry Potter a Relikvie smrti

28. 10. 2008

                            Harry Potter a Relikvie smrti

Na začátku knihy se Harry Potter loučí s Dursleyovýma a je převezen k Weasleyovým. Při převozu, když je přepadnou Smrtijedi zemře Alastor Moddy a Harryho sova Hedvika. Harry se u Weasleyů zdrží do Biliova a Fleuřiny svatby. Svatebčany přepadnou Smrtijedi.Harry spolu s Ronem a Hermionou utíkají.Schovají se na Griumaldově náměstí. Tam hledají medailonek-  jeden z vitálů.Dojde jim, že ho nejspíš ukradl Flether a tak na něj poštvou domácího skřítka Kráturu.Ten jim ho přivede a trio se dozví, že ho musel dát Dolores Umbridgeové.

Trio se vydává na Ministerstvo kouzel, kde získá medailonek a ještě pomáhá utéct čarodějům z mudlovských rodin, kteří by jinak byli posláni do Azkabanu.Obrazek

Trio se schovává v lesích, kde taky dojde k hádce a Ron odejde. Do Godrickova dolu, kam měli namířeno se vydává tedy jenom Hermiona s Harrym. Najdou zde hrob a dům Harryho rodičů a seznámí se s Batyldou Bashotovou, která se pak ve svém  domě promění v hada Naginiho a Harryho málem uškrtí. Hermiona ho sice zachrání, ale přitom je zničena Harryho hůlka.

Harry s Hermionou stále zůstávájí skrytí v lesích, když tu jednou Harry uvidí patrona ve tvaru laně. Vydá se za ním a ten ho dovede k rybníku. Harry nejdříve nechápe, ale pak si všimne, že na dně rybníka je Godrickův meč. Sleče se a skočí pro něj. Bohožel má na sobě medailonek, který ho začne škrtit. Naštěstí pro něj skočí Ron, který se chtěl vrátit zpět a zachrání Harrymu život, tím že ho vytáhne nad hladinu. Ron pak pomoci meče medailonek zničí.

Opět sjednocené trio se vydává za Lenčiným otcem Xenophiliusem Láskorádem, zjistit něco více o symbolu na jednom z hrobů. Pan Láskorád jim vypráví starou legendu o Relikviích smrti, což jsou kámen vzkříšení, neviditelný plášt a bezová hůlka. Jejich rozhovor je ukončen přicházejícimi Smrtijedy, které na ně zavolal Láskorád v domění, že mu za to vrátí unesenou dceru Lenku. Trio se přemisťuje zpět do lesa.

Brzy potom jsou však zajatí Smrtijedy, jelikož Harry vyslovil Voldemortovo jméno nahlas. Jeho jméno, ale bylo v této době jménem tabu.Smrtijedi je přemístili do sídla Malfoyových, kde je šoupli do vězení, akorát Hermionu začali mučit. Když tu se najednou objevil skřítek Dobby, který je přenesl do domu Billa a Fleur. Byl při tom však zasáhnut nožem Bellatrix Lestrangeové. Bohužel umřel. Harry mu vykopal hrob u Billa na zahradě.

Trio bylo vězněno spolu s Lenkou, Deanem, Griphokem a výrobcem hůlek Olliwanderem. Všichni tyto osoby byli zachráněny.Od Oliwandera se dozví, že Bezová hůlka skutečně existuje, a že posledním majitelem této hůlky byl Albus Brumbál. Harry dá, ale přednost viteálům a Voldemort hůlku z Brumbálova hrobu ukradne.

Pak s Griphokem domluví, že jestli jim pomůže vloupat se do Gringotovy banky do trezoru Lestrangeových, dají mu za to Nebelvírův meč. Griphok souhlasí a do Gringotovy banky jim pomůže se dostat.Trio zde získá další viteál - pohár Helgy z Mrzimoru. Z banky utíkají na hřbetu draka.Harry se zde po přenosu Voldemortových myšlenek dozvídá, že další viteál je v Bradavicíc, kam se okamžitě vydává.

Trio se přemístí do Prasinek, kde setká s Brumbálovým bratrem Aberforthem Brumbálem. Ten jim vypráví vše co se týká Albusovo minulosti, jak se přátelil s černokněžníkem Grimwaldem a o smrti jeho matky a sestry. Pak trio odchází do Bradavic, kde se setkává s Brumbálovou armádou a přicházejí i členové Fénixova řádu.

Harry si říká o čas, který otřebuje na hledání viteálu. Zjištuje, že je tím viteálem korunka Roweny z Havraspáru. Hermiona s Ronem se mezitím vydali do Tajemné komnaty, kde zničili  pohárek.

Trio nachází korunku v komnatě Nejvyší potřeby, kde na ně však čeká Malfoy, Crabbe a Goyle.V komnatě vznikne požár při kterém umírá Goyle.Viteál je také zničen.V nadcházející bitvě umírá Fred Weasley.

Harry vycítí, že je Voldemort i se svým hadem v Chroptící chýšy a také se tam vydává. Zde vidí, jak Voldemort zabíjí Severuse Sneapa. Ten ještě na prahu smrti předá Harrymu jeho vzpomínky a prosí,aby si ji  prohlédl. Hned na to umírá.Obrazek

Harry si vzpomínky prohlédne a vyjde z nich najevo, že Sneape byl vždy na straně Brumbála a zároven Harrymu zdělí, že se musí nechat Voldemortem zabít, aby zničil všechny viteáli, jelikož tím jedním je i on. Voldemort do něj nechtěně přenesl kus své duše.

Harry schází do Vstupní síně, kde vidí, že i mimo jiných jsou mrtví Lupin, Tonksová a Colin Crevey.To podpoří nápad, že se okamžitě musí vydat za Voldemortem. Cestou objevuje  v dědictví od Brumbála kámen vzkříšení. Pomocí něho zavolá zpět své rodiče, Siriuse a Lupina. Ti mu dodají odvahu ke střetnutí.Po Voldemortově smrtící kledbě se Harry objevuje v prázdném prostoru, kde je s ním i Brumbál, který mu vysvětluje, že Voldemort v něm zabil jenom to zlo, které do něj přenesl, ale že Harry bude žít dál. Harry se pak opět probouzí a předstírá před Smrtijedama mrtvého. Ti ho donesou do Bradavic, kde jsou všichni zdrcení Harryho smrtí. Neville se však nevzdává a z Moudrého klobouku vytahuje Nebelvírův meč, kterým zabíjí hada Naginiho, poslední viteál. Boj se opět rozpumpuje a Harry s Voldemortem se setkají tváří v tvář. Harry Voldemortovi vysvětluje, že neni skutečným pánem bezové hůlky, jelikož Brumbálovo smrt byla předem dohodnuta. Voldemort, ale na Harryho posílá smrtící kledbu, která se obrací proti němu.

V následujícím epilogu se dozvídáme, že Harry si vzal Ginny a měl s ní tři děti- Lily, Jamese a Albuse Severuse.Ron si vzal Hermionu a měl s ní dvě děti - Rose a Huga. Na nádraží se také objevuje Dracio Malfoy se svým synem Scorpiusem a Harryho kmotřenec sirotek Ted Tonks. Neville Longbottom učí v Bradavicích bylinkářství.

 • Kapitoly
 1. Pán zla nabírá síly
 2. Im memoriam
 3. Rozloučení s Dursleyovými
 4. Sedm Potterů
 5. Padlý bojvník
 6. Ghůl v pyžamu
 7. Poslední vůle Albuse Brumbála
 8. Svatba
 9. Skrýš
 10. Krátorův příběk
 11. Úplatek
 12. V kouzlech je síle!
 13. Komise pro registraci čarodějů z mudlovských rodin
 14. Zloděj
 15. Skřetova pomsta
 16. Godickův důl
 17. Batyldino tajemství
 18. Život a lži Albuse Brumbála
 19. Stříbrná lan
 20. Xenofilius Láskorád
 21. Příběh tří bratří
 22. Relikvie smrti
 23. V sídle Malfoyových
 24. Výrobce hůlek
 25. Lasturová vila
 26. U Gringotových
 27. Poslední skrýš
 28. Zatoulané zrcátko
 29. Ztracený diadém
 30. Vyhnání Severuse Snapea
 31. Bitva o Bradavice
 32. Bezová hůlka
 33. Princův příběh
 34. Znovu v lese
 35. Nádraží King's Cross
 36. Trhlina v plánu
 • O devatenáct let později
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Relikvie smrti!

(Kim, 2. 3. 2014 14:52)

Já tedy knížky nečtu, ale zato miluji filmy a relikvie smrti je moje nejoblíbenější. A když se na ty filmy díváte od kamene mudrců až po relikvii smrti je to užásný a taky to jak ti herci s tím filmem vyrůstají:-D

Dobrý

(Super, 28. 3. 2013 17:36)

Já jsem viděla obě části ale v knížce jsem u 10. kapitoly XD

O_O

(Ell, 5. 3. 2012 12:17)

To koukám,krásný stránky. Asi sem budu chodit častěji,moc krásný :)

KINO

(hanickaa, 17. 3. 2011 11:17)

já jsem si to stáhla z netu,ale teď v červnu,jak bude druhý díl,to už stahovat nepůjdu a půjde se kouknout :))

kapitola

(hanickaa, 17. 3. 2011 11:16)

já jsem teď u 28. kapitoly :))

kino

(anežka, 17. 2. 2011 8:16)

já už jsem viděla 1. část tohoto dílu v červenci se chystám jít na tu 2.

No nazdar

(Iriis, 23. 7. 2010 11:34)

Je to fakt uzasny!! Krome toho ze se tam vsichni navzajem pozabiji. Nevi nekdo kdy uz ten film budou ukazovat v kinech? Docela rada bych se na nej podivala =)

Re: No nazdar

( , 8. 1. 2011 12:09)

První část běží ta druhá má být v červenci nebo v srpnu teď nevim.