Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter and the Half-Blood Prince/Harry Potter a Princ dvojí krve

28. 10. 2008

Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter and the blond Prince

Režie : David Yates

Lord Voldemort a jeho Smrtijedi způsobují v zemi více a více neklidu, tentokrát nejen u čarodejů, ale i u mudlovské veřejnosti. Rufus Brousek nahradil Kornelia Popletala ve funkci ministra kouzel a pokouší se dokázat, že úspešně zvládá bojovat proti Pánu Zla. Jeho protivník však má v hlavě jiné plány a svěřuje Dracovi Malfoyovi tajnou misi. Jeho matka, Narcissa, ze strachu o Draca přesvědčí Snapea odpřísáhnout jeho ochranu uzavřením Neporušitelného slibu.

V Bradavicích se Severus Snape stává novým učitelem Obrany proti černé magii a Horacie Křiklan zajišťuje výuku Lektvarů. Harry získává bývalou učebnici Lektvarů „Prince dvojí krve“. Díky připsaným komentářům Prince se mu daří být v Lektvarech první ve třídě. Po jednom ze zápasů ve Famfrpálu Harry začíná chodit s Ginny Weasleyovou. Jeho kamarád Ron zatím chodí s Levandulí Brownovou, ale ve skutečnosti ho přitahuje Hermiona, se kterou se více sblíží po bolestivém rozchodu s Levandulí.

Harry také začíná docházet na soukromé hodiny k řediteli Brumbálovi , během kterých se dozvídá nemálo informací o minulosti Lorda Voldemorta. Brumbál společně s Harrym zjistí, že Voldemort vytvořil šest Viteálů, díky kterým může uchovat svoji duši uvnitř různých předmětů. Aby někdo mohl Voldemorta zabít, nejdříve musí zničit všechny jeho Viteály. Doposud byly zničeny dva: deník Toma Raddlea a prsten Marvola Gaunta. Harry s Brumbálem vyráží hledat třetí Viteál, Zmijozelův medailon. Brumbál se hledáním velmi vyčerpá. Při návratu do Bradavic se dozvídají, že na školu zaútočili Smrtijedi. Draco Malfoy, který Smtijedům umožnil vniknutí do hradu, se pokouší Brumbála zabít, ale nemá k tomu dostatek odvahy. Nakonec je to Snape, který Brumbála před očima Harryho zavraždí. Při útěku Snape odhalí, že je Princem dvojí krve.Obrazek

Harry zjišťuje, že medailon, který získali s Brumbálem není Voldemortův Viteál, ale pouhý padělek položený tajemným R. A. B. Identita této osoby zustává zatím nezodpovězenou otázkou.

Po Brumbálově pohřbu se Harry rozhoduje nevrátit se už do Bradavic a místo toho jít hledat zbylé Viteály. Rozchází se s Ginny, protože ji nechce vystavovat nebezpečí, ale je šťastný za podporu svých přátel, kteří mu nabízí, že ho na jeho cestě doprovodí.

 • Kapitoly:
 1. Extra ministr
 2. Tkalcovská ulice
 3. Chtě nechtě
 4. Horacio Křiklan
 5. Šišlavá nákaza
 6. Draco v Obrtlé
 7. Křikův klub
 8. Sneapův triumf
 9. Princ dvojí krve
 10. Rodina Gauntů
 11. Hermionina pomocná ruka
 12. Stříbro a opály
 13. Raddleovy tajnosti
 14. Felis felicis
 15. Neporušitelný slib
 16. Tuze mrazivé Vánoce
 17. Zamlžená vzpomínka
 18. Narozeninová překvapení
 19. Skřítčí špehové
 20. Žádost lorda Voldemorda
 21. Nenalezitelná komnata
 22. Po pohřbu
 23. Viteály
 24. Sectumsempra
 25. Náhodně vyslechnutá jasnovidka
 26. Jeskyně
 27. Věž v bouři
 28. Princův útěk
 29. Fénixův nářek
 30. Bílá hrobka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přihlaš se do my sb

(gigi, 1. 3. 2010 16:10)

Přihlaste se v komentářích a koukněte aby nebylo v soutěži víc stejných osob.
začínáme soutěžit 5.3.2010 v 21.00 hod.


DO komentářů napiš
své jméno
nej postavu z harryho pottera( ale dej pozor aby uz nebyla prihlasena)
duvod proc je nej

mas na nastence smer tak nemusis nic hledat.
moje webova str. je gigi-blogiss.blog.cz