Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter and the Prisoner of Azkaban/Harry Potter a vězeň z Azkabanu

28. 10. 2008

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Askaban

Režie: Alfonso Cauron

Scénář: Steve Kloves

Třináctiletý Harry Potter  tráví jen velice nerad prázdniny u svých vzdálených příbuznýchDursleyových.Musí se chovat vzorně a nevěnuje se žádným kouzlům.To trvá ovšem jen do té doby než přijede na návštěvu strýcova sestra Marge.Teta Marge byla na Harryho vždy mimořádně zlá.Tentokrát zašla tak daleko, že jí Harry omylem nafoukl jako balon a ona uletěla.Harry se obává trestu strýce a tety a taky trestu z Ministerstva kouzel a tak radši uteče z domu.Obrazek

Vzápětí na to nastoupí Harry do Záchraného autobusu, který ho dopaví do Děravého kotle.Po příjezdu se Harry setká s Korneliusem Popletalem, který ho nepotrestá za jeho omylné čáry.Trvá pouze jenom na tom,že Harry zůstane v Děravém kotli do té doby než odjede do Bradavic.

Nakonec se ukáže,že ministr Harryho nevyloučil jenom proto,že na svobodu utekl vrah Sirius Black.Ten byl podle ministerstva zodpovědný za vraždu Harryho rodičů.Nyní prý usiluju o zabití Harryho.

A aby nebylo všem hrůzám konec hostí Bradavice ještě hlídače kouzelnického vězení mozkomory.Ti jsou umístěni po celé škole ,aby Harryho a ostatní studenty chránili.Ovšem pro Harryho jsou nevysvětlitelně přitahováni.Jejich přítomnost u Harryho vyvolává bezmoc a chvění až do morku kostí.To přetrvá až do té doby, než nový učitel obrany proti černé magii Remulus Lupin  naučí Harryho obrané kouzlo proti nim.

ObrazekHarryho třetí rok je naplněn také novými postavami jako je například Klofan-napůl pták a napůl kůň Hipogrif.Harry se také setká s předvěstí smrti v podobě smrtonoše.Zažije i jiná dobrodružství jako např. navštíví kouzelnou obec Prasinky, rozluštění záhad týkající se Pobertů či výlet do Chroptící chýše.Kromě toho se bude pokoušet s pomocí kamaráda Rona a obra Hagrida přijít na to co stojí za tajemnými zmizeními Hermiony.

Konec knihy vyvrcholí tím,že se ukáže že Sirius je Harryho kmotr ,a že Harryho rodiče neudal.A také se prokáže kdo to udělal.Úkryt Harryho rodičů prozradil Peter Pettigrew, který se celých 12 let schovával u Weasleyových v podobě krysy.Peter nakonec utíká.Harrymu a spol. nikdo nevěří,že je Sirius nevinný a tak ho Harry s Hermionou nechávají utéct.

 

 

Kapitoly:

 1. Soví pošta
 2. Osudný omyl tety Marge
 3. Záchraný autobus
 4. Děraví kotel Obrazek
 5. Mozkomor
 6. Pářaty a čajové lístky
 7. Bubák v šatní skříni
 8. Útěk Buclaté dámy
 9. Chmurná prohra
 10. Pobertův plánek
 11. Kuloví blesk
 12. Patron
 13. Nebelvír versus Havraspár
 14. Sneapova zášt
 15. Famfrpálové finále
 16. Věštba profesorky Trelawneyové
 17. Kocour, krysa a pes
 18. Náměsčník, Červíček, Tichošlápek a Dvanácterák
 19. Služebník lorda Voldemorda
 20. Hermionino tajemství
 21. Znovu soví pošta

Trailer :

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hhh

(hhh, 30. 11. 2015 16:26)

nice