Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zrcadlo z Erisedu

15. 2. 2008

 

                             Zrcadlo z Erisedu

 

Toto zrcadlo se poprvé objevuje v prvním díle. Harryho ho náhodně objeví, když v noci pátrá v knihovně, aby zjistil něco o Nicolasovi Flamelovi. Harry v něm uvidí své rodiče, hned běží pro Rona, aby mu je ukázal. Ron v nich však vidí, jak nad hlavu zvedá pohár, jelikož vyhrál famfrpálový pohár. Ron vysloví doměnku, jestli zrcadlo nepřepovídá budoucnost, ale to Harry vyvodí s tím, že jeho rodiče jsou dávno mrtvý.Obrazek

Harry chodí k zrcadlu skoro každý den, aby mohl vidět své rodiče. Jednou tam za nim příde Brumbál a vysvětluje mu, že každý člověk tam vidí to po čem co nejvíc touží.

"Nejšťastnějšímu člověku na zemi by Zrcadlo z Erisedu mohlo sloužit jako docela obyčejné zrcadlo; kdyby se do něj podíval, uviděl by sám sebe právě takového jaký je."

Zrcedlo je velké a zlaté.Nahoře je na něm nápis  Mízar bozyhu otešave lařáv ten.

V roce 1991/2 bylo zrcadlo použito k ochraně kamene mudrců.

V sedmém díle, když Harry vzpomíná na Brumbála a na to co mu řekl v prvním díle o tom co tam vidí v tom zrcadle. Brumbál mu odpověděl, že tam vidí, jak dostává ponožky. Harrymu  v sedmém díle dochází, že mu Brumbál lhal a že v zrcadle také nejspíš viděl svoji rodinu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Erised

(Flora Halliwell, 29. 7. 2012 22:25)

a jedna zajímavost: když přečtete Erised pozpátku, dostanete Desire - anglicky touha

Re: Erised

(Padfoot, 8. 10. 2012 21:27)

Celý nápis na zrcadle je pozpátku;)