Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kledby, které se nepromíjejí

29. 11. 2008

Avada Kedavra

Je smrtící kledba, která zabíjí. Za její použití skončíte v Azkabanu. Ostatně jako za použití i ostatních kledeb, kterté se nepromíjejí. Když ji chce však kouzelník použít, musí to myslet doopravdy vážně a vložit do té kledby opravdovou zlobu. Pokud je tato kledba použita, uvidí obět zelené světlo a uslyší svištivý zvuk.

Jediný, který tuto kledbu přežil ja Harry Potter. Ten ji přežil jen díky své matce, která za něj dala život. Její láska Harryho ochránila, takže lord Voldemort Harrymu po sobě zanechal jizvu ve tvaru blesku. Kledba se obrátila proti lordu Voldemortovi, ale ten přežil. Sice byl strašně moc zesláblí, ale žil, a to díky jeho viteálům.

 

Cruciatus

Je druhá z kledeb, které se nepromíjejí. Touto kledbou svou obět mučíte. Kouzelník to může hnát až do takových extrémů až z toho oběť zešílí. Tuto kledbu také musíte myslet smrtelně vážně. Harry se tuto kledbu pokouší použít v pátém díle proti Bellatrix Lestrangeový, která mu těsně předtím zabila kmotra. Jenže se mu to moc nevede, nemá to tak zlou povahu a nedokázal by takhle nikoho mučit.

Tímto způsobem zešíleli Nevillovo rodiče. Mučila je Belltrix Lestrangeová. Podstatně dlouho se bránili. Přežili, ale zešíleli. Nevilla potom musela vychovávat jeho babička a chodí je spolu navštěvovat do Nemocnice svatého Munga.

 

Imperius

Kouzelná formule zní Imperio. Je to poslední z kledeb, které se nepromíjejí. Když ji kouzelník umí správně používat, dokáže přikázat oběti, aby udělala cokoliv si jen bude přát. Někteří ji, ale silou vůle dokáží vzdorovat. Jako je například Harry Potter. Po pádu lorda Voldemorta se hodně jeho stoupenců bránilo, že bylo pod touto kledbou, a že jsou nevinní. Někteří skutečně nevinní byli.

Obrazek

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

llooolll

(SAKRA!, 10. 2. 2017 20:38)

Píše se KLETBY a ne Kledby!!!

kletby

(martin osif, 21. 1. 2011 12:43)

dobry az na 2 chyby - je to v tomhle poradi imperius cruciatus avada kedavra

Re: kletby

(Bellatrix Blacková :), 19. 10. 2014 14:21)

Pořadí?Lol ty blbče)).Pokud je někdo používá tak to není podle pořadí,používá je jak chce:D.A navíc to tvý pořadí máš jen podle toho,jak studentům tyto kledby předváděl profesor Moody^^.Stejně tak by to mohlo bejt Avada kedavra,Cruciatus a Imperio.Jako od nejnebezpečnější:').Tak co prosímtě řešíš ty tupče:-D

Re: Re: kletby

(David, 13. 12. 2016 16:50)

Pořád jsou to kledby které se nepromíjí ten kdo jim vysvětloval a názorně předváděl kledby ve čtvrtém díle Harryho pottera nebyl Alastor Moody ale Bartyskrk junior... ;)

Re: kletby

(špatně, 28. 7. 2011 13:01)

je to avada kedavra ccruciatus a imperio

Seznam her na téma Harry Potter

(Růžička, 15. 6. 2015 21:27)

Chtěla bych se zeptat, nemohla by zde přibít kategorie kde by byl seznam her které vznikly stématikou Harry Potter? Ani jsem nevěděla že třeba existuje skvělá online hra s názvem Harry Potter and the Marauder. Na kterou jsem náhodně natrefila na http://wautip.com/cs/games/lego-hry-online-harry-potter-and-marauder

(Ginni, 24. 11. 2014 17:02)

Imperio,cruciatus,Avada Kedavra

Oběť vás poslouchá pak ji mučíte a na konec ZABIJETE

Ginni

...

(Isabella Marie Lily Volturi, 27. 2. 2011 23:59)

Až na to, že kledba se ve skutečnosti píše kletba, tak v pohodě... :)