Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministerstvo kouzel

26. 8. 2008

Ministerstvo kouzel ( Ministry of Magic) je kouzelná instituce, která je v mudlovském světě nazývána jako vláda. Má za úkol dohled nad kouzelnickým světem. Ministerstvo kouzel je zmíněno hned v první knize série. V další pak samotný ministr kouzel Kornelius Osvald Popletal. Konečná podoba ministerstva je viděna až v pátém díle - Harry Potter a Fénixův řád.

Ministerstvo kouzel se nachází v podzemí Londýna a vejít do něj lze několika způsoby. Některé jsou jenom pro zaměstnance některé i pro návštěvníky. Pro návštěvníky slouží jedna z telefoních budek v Londýně, která se na pohled nelyší od ostatních. Ale abyste se do ministerstva dostali nestačí do budky vejít, ale musíte na rozbitém ciferníku vytočit číslo - 62442 a ve sluchátku se ozve příjemný hlas mladé slečny, která se zeptá na vaše jméno a zdarma vám pošle vizitky. S přáním příjemného dne se s váma začne podlaha budky posouvat do podzemí a po chvilce tmy se vám zjeví nádherné atrium ministerstva.Atrium je dluhá, tmavá a vysoká chodba s dřevěnou podlahou.Strop je zbarven do tmavé modři, ozdoben zlatými ornamenty, které neustále mění tvar.Po obou stranách jsou krby. Na levé straně jsou krby pro příchozí zaměstnance, kteří nepoužívají telefonní budku, jelikož by tento způsob byl pro ně moc zdlouhavý, kromě letaxově sítě ještě mohou využít přemisťování a vchodu pro zaměstnance .  Zato na levé straně se tvoří fronty, jelikož zde fungují krby pro odchozí čaroděje z ministerstva kouzel.Uprostřed atria je velká kruhovitá fontána a uprostřed ní se tyčí zlaté sousoší v nadživotní velikosti.Stojí zde sochy vznešeného kouzelníka, kentaura, skřeta, krásné čarodějky a domácího skřítka z jehož uší stříkají proudy třpitivé vody.Na tabulce vedle fontány stojí vzkaz : Veškerý výtěžek z fontány Tří bratří je určen nemocnici svatého Munga pro kouzelné choroby a úrazy.

Musíte zde také absolovovat kontrolu hůlek. Ta probíhá tak, že svoji hůlku předložíte u stolu kontrolora, který ji pak položí na váhu a následně se ukáže z čeho je ta hůlka složena a kolik váží. Po kontrole se přesunute do výtahu, kde se ozve tentýž hlas jako v telefonní budce a oznamuje vám patra a příslušná oddělení v nich.

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sry za reklamu!

(Sisi, 2. 8. 2009 17:45)

ahoj! máš rád/a HP? CHeš se naučit něco nového,
nebo se rovnou stát ministerm kouzel? potom se podívej na:
(www.akademie.banda.cz, www.ministerstvo.banda.cz) , Jestli máš ale
radši Voldemorta, podívej se a přihlaš na: (www.znamenizla.estranky.cz)