Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ollivanders - Ollivandrovi výrobci hůlek

5. 11. 2008

Ollivander's - Makers of Fine Wands since 382 BC - Ollivandrovi výrobci hůlek od 382 př.kr

Ollivandrovy hůlky se začali nejspíš vyrábět v roce 382 před naším letopočtem. Ollivanderovo krámek sídlí v Příčné ulici a každý zde najde tu pravou hůlku pro sebe.  Poprvé se s Ollivanderovo krámkem setkáváme  v prvním díle , když si jde Harry koupit svoji první hůlku. Postupně zkouší tři nebo čtyry hůlky a sem tam něco rozbije. Nakonec najde tu  pravou. Je to cesmínové dřevo a pero z fénixe,jedenáct palců dlouhá,podajná .


Současný Ollivander je právem považován jako nejlepší výrobce hůlek všech dob. Hůlky zde kupují všichni kouzelníci. Je dokonce pozván na kontrolu hůlek ve čtvrtém díle před Turnajem Tří kouzelníků.

Harry se od Ollivandera mimo jiné také dozvěděl, že jeho hůlka a hůlka lorda Voldemorda sdílí ve svém jádru pero ze stejného fénixe. A také, jak vysvětluje v prvním díle - Kouzelník si nevybírá hůlku, ale hůlka si vybírá kouzelníka. Občas můžete zkoušet pěkně dlouho, než si ji koupíte, ale pan Ollivander je zkušený prodejce, dobře vám poradí.

Poslední hůlka, kterou Ollivander prodal je  třešňová hůlka, která má v jádru  žíni z jednorožce. Tato hůlka patří Nevilovi.

Díky jeho schopnostem se o něj začínají zajímat Smrtijedi. A to způsobuje to, že na začátku šestého dílu mizí a krám je uzavřen. Smrtijedi ho unesli, proto aby zjistili, jestli existuje bezová hůlka. Ollivander jim dá určité informace a také je nucen vyrobit hůlku Červíčkovi.

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..............

(............, 18. 8. 2009 13:43)

Tak se z toho nezblázni !

looool

(voe, 18. 8. 2009 8:46)

ty voe v šestým díle ho vykradou a unesou na začátku co kecáš