Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mudlové

28. 10. 2008

                                                               Mudlové

Anglicky-muggle

Výraz mudla se objevuje v knihách o Harrym Potterovi od Joane Rowlingové.Označují se Tím lidé nekouzelnického původu.

Kouzelnický svět se snaží před mudly různými manévry krýt.Také se snaží nezasahovat do mudlovských záležitostí.Přesto se mezi mudli a kouzelníky uzavírají manželství z kterého vzcházejí děti dvojí krve.Tyto děti mohou být kouzelnicky nadané, ale také nemusí.Většina kouzelníků to chápe jako nutnost bez níž by kouzelnický svět dávno vymřel.

Přímo mezi mudli se sem tam objeví osoba s kouzelnickým nadáním.Příkladem je Hermiona Grangerová-nejlepší kamarádka Harryho Pottera.Její rodiče jsou zubaři a v životě se nenaučili ani jedno zaklínadlo a přesto je z Hermiony výborná čarodějka.

Část kouzelníků, především Smrtijedi což jsou stoupenci lorda Voldemorda si zakládají na svém čistokrevném původu a snatky čarodějů s mudli chápají jako pošpinění rodu.A tyto lidi považují za méně cenné, kterým by nejradši odepřeli jakékoli kouzelnické vzdělání.Proto je nadávka mudlovský šmejd (ang. munglood) chápáná jako největší možná urážka.

Ještě existuje jedna skupina lidí, kteří jsou nazývání motáci.To jsou lidé, kteří jsou sice kouzelnického původu, ale neumí čarovat.Moták je třeba bradavický školník Argus Filch.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

filthy mudblood

(hey.ma, 7. 1. 2013 23:34)

Hlavně mudlovský šmejd je v angličtině "mudblood" a ne ta slátanina co ty tam máš - munglood??! :-)

blablabla

(bellatriiiix, 8. 1. 2011 11:38)

moták je ještě paní Figgová

Re: blablabla

(Lenka, 3. 3. 2012 15:09)

myslim (muzu se mylit) ze pani Figgova neni carodejnice

Re: Re: blablabla

(Barča, 25. 7. 2012 18:09)

Ano, mýlíš se :)