Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šedá dáma

29. 11. 2008

Datum narození: ---

Status: mrtvá

Bydliště: Bradavice

Rodiče: matka Rowena z Havraspáru

Sourozenic: ---

JIní příbuzní: ---

Škola: čar a kouzel v Bradavicích

Kolej: Havraspár

Zajímavosti: duch havraspárské koleje

Poznávací znamení: Zabita Krvavým barnem

Vzhled: dlohé vlasy 

Činy: v sedmém díle sehrává podstatnou roli v hledání voteálů; ukradla své matce diadém

Jeho život: Studovaa v Bradavicích v koleji Havraspár. Ve všch dílech je o ní jen malá zmínka, až na poslední díl. V něm sehráva vcelku podstatnou roli. Když Harry Potter pátrá po dalším viteálu, naráží právě na ní a ta mu vypráví příběh. Že její matka byla Rowena z Havraspáru a tý, že právě ukradla diadém, protože si myselal, že bude chytřejší. Po jeho krádeži se schovala v Albánii, jenže její matka umírala a chtěla ji naposledy vidět a tak pro ni poslala Krvavého barona. Jenže Šedá dáma neboli Helena s ním odmítla jít a tak ji zabil jedním zásahem do hrudi. Protože ji, ale sám miloval, tak se hned na to také  zabi. Diadém teda zůstal ukrytý v dutině stromu v Albánii, než si pro něj došel lord Voldemort, který ten příběh vytáhl z Heleny neboli Šedivé dámy. Lord Voldemord z něj následně udělal viteál, který Harry Potter zničil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čus;)))

(Kiki432, 25. 12. 2013 15:19)

No,trochu zklamaná jsem...chyb je tam jak naděláno a to nejen pravopisných(třeba ten vzhled:jen dlouhé vlasy???Co třeba:má šaty,a na hrudi má krvavou skvrnu,má povýšený výraz..nebo poznávací znamení:zabita krvavým baronem???Co třeba:je plachá,pomohla pánovi zla k viteálu....)Moc se mi to nelíbí,radši si ještě jednou přečti relikvie smrti...

chyby

(nnn, 11. 6. 2009 12:33)

Bože ty tam maš chyb hruza.

Re: chyby

(míšaša00, 25. 8. 2011 11:18)

přesně dlohé vlasy místo dlouhé vlasy,studovaa místo studovala,voteálů místo viteálů(přitom to máš dolejš dobře),všch místo všech,zabi místo zabil,barnem místo baronem(přitom to máš v ,,jeho život"dobře) no...prostě HRŮZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: chyby

(KUKYNKA, 19. 12. 2011 21:09)

MÁŠ PRAVDU.